Phi Phi

Thajsko je známou krajinou nielen kvôli svojmu teplému podnebiu, ale aj vďaka neuveriteľným prírodným krásam. Jednou z najkrajších dovolenkových destinácií je súostrovie Phi Phi. Administratívne sú ostrovy súčasťou provincie Krabi. Kedysi boli Phi Phi ospalým rajom, prvé prívaly turistov zažili až v osemdesiatych rokoch.

phi-phi-potapaci(Vďaka kryštáľovo čistej vode je Phi Phi vyhľadávanou destináciou pre potápačov)

Phi Phi je súostrovie tvorené šiestimi ostrovmi. Najvýznamnejšie z nich sú Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh. Zvyšné ostrovy sú veľmi malé, niektoré sú len vápencové skaliská vytŕčajúce z mora. Cestovatelia z celého sveta sú očarení priam rajskou scenériou, ktorú tento región ponúka. Je tu skutočne všetko. Nádherné kopce, priezračné more, vynikajúce podnebie a taktiež kvalitný hotelový servis a služby. Veľmi vyhľadávané sú i romantické bungalovy situované pri plážach.

Phi Phi ostrovný rezort(Bungalovy na drobných ostrovčekoch ponúkajú všetky služby ktoré na dovolenke očakávate)

Ostrovy sa stali celosvetovo známymi najmä vďaka americko-britskému filmu The Beach. V tomto filme sa ukázali nádherné scenérie súostrovia a po vydaní filmu sa turisti začali do Thajska doslova hrnúť. Láka ich tam najmä očarujúca prírodná scenéria, vhodné podmienky na potápanie, ale aj na turistiku a relax.

phi_phi_rezort(Dovolenkový rezort Koh Phi Phi Don uvíta aj tých najnáročnejších dovolenkárov)

Najväčším ostrovom je Koh Phi Phi Don. Má tvar presýpacích hodín. Po rozsiahlych škodách, ktoré v roku 2004 napáchala tsunami bol ostrov kompletne obnovený a tak je dnes plný hotelov, reštaurácií a barov. Vybrať si môžete z izieb všetkých cenových kategórií, dovolenka je teda prístupná naozaj každému. Keďže všetky ostrovy sú situované veľmi blízko seba, všetci dovolenkári bývajú na spomínanom ostrove a keď majú záujem, nie je problém sa na člne prepraviť inam. Člny, pripravené pre turistov, čakajú zakotvené v hlavnom prístave Ton Sai Bay. Nachádza sa na južnej časti ostrova v zálive.

Jaskynne potapanie pod Phi Phi(Prírodné jaskyne a množstvo podvodného živočístva ponúka nezabudnuteľné zážitky pri potápaní sa)

Ostrov Phi Phi Don je malým kúskom raja na zemi. Nachádzajú sa na ňom biele pláže, ktoré obmýva priezračné more. Práve podmorské krásy lákajú potápačov, ktorí si tu môžu do sýtosti vychutnať plávanie medzi pestrofarebnými tropickými rybami. Tento ostrov pôsobí, akoby na ňom zastal čas. Turisti tu hľadajú najmä pokoj a únik od uponáhľanej reality.

Phi Phi výhľad do diaľky(Modré nebo, modré more a čistý výhľad na horizont. Čo viac sa dá želať?)

Na ostrove Koh Phi Phi Pon tiež nájdete biele pláže a priezračnú vodu. Tento ostrov sa dá nazvať i hlavným mestom súostrovia, nájdete tu mnoho reštaurácií a hotelov. Denne toto mesto navštívia stovky turistov z neďalekých miest, najmä z Phuketu. Často je totiž ostrov cieľom turistov, ktorí tu podnikajú len jednodňové výlety. Najviac si teda mesto vychutnáte v noci alebo večer, keď ho opustia turisti. Práve vtedy má skutočne čaro pokojného tropického raja.

 

Zlacnené dovolenky v Phi Phi

Phi Phi

Post navigation


Phi Phi plaz v Thajsku