Khao Lak

Khao Lak je nádherné prímorské letovisko nachádzajúce sa v Thajsku, ktoré je vzdialené asi 60 km od medzinárodného letiska Phuget. Obľúbené je vďaka niekoľko kilometrovým piesočným plážam. Tie nie sú nikdy preľudnené a poskytujú tak komfort miestnym, ale i turistom. Táto oblasť je ideálnym letoviskom pre relaxáciu a oddych. Ponúka únik od thajských, turistami preplnených, veľkomiest a zároveň umožňuje zažiť neopakovateľnú dovolenku v panenskej prírode.

Pláž Khao Lak (Pláže sú pastvou pre oko)

Centrom Khao Lak je dedinka Bang La On. Je tu mnoho reštaurácii, trhov, barov a obchodov. Dajú sa tu nakúpiť pamätné suveníry, ale taktiež sa tu dá výborne najesť. Pochutnať si môžete na morských špecialitách či tradičných thajských jedlách, ktoré sú vždy čerstvé a majú príjemnú lahodnú chuť.

Ako sa zabaviť v Khao Lak

Možností ako vhodne stráviť voľný čas je naozaj veľa. Veľkým favoritom mnohých návštevníkov je potápanie a rybolov. V Khao Lak zažijete potápanie a šnorchlovanie nie len v jeho blízkom okolí, ale realizujú sa aj potápačské výpravy napríklad na Similanské ostrovy, kde sa môžete kochať krásou podvodného sveta a jeho pokladov. Preprava záujemcov o potápanie býva zabezpečená v doobednajších hodinách na lodi a väčšinou je plavba spojená aj s obedom na pláži.

Similanske ostrovy(Similanské ostrovy)

Pre tých adrenalínovejších je k dispozícii aj možnosť zjazdu rieky na raftoch. Zážitkom pre vás bude prekonanie trasy asi 5 kilometrového úseku rieky uprostred divokej džungle. Navštíviť môžete aj pamätnú Loď číslo 813, ktorá je vzdialená asi dva kilometre od morského pobrežia. Nachádza sa na mieste, kam ju v roku 2004 odniesla vlna cunami. V blízkosti lode je aj malé múzeum, ktoré pripomína udalosti, ale i obete vtedajšej živelne pohromy.

loď 813(Loď číslo 813)

Lákadlom je aj Sloní tábor, kde na vás čakajú majestátne slony s ich mierumilovnými povahami. Máte možnosť zajazdiť si na nich, prípadne ich nakŕmiť. Ak skôr obľubujete architektúru, tak Chrám Wat Suwan Khuha bude pre vás tou pravou atrakciou. Architektonická pamiatka je vsunutá do vápencovej hory a vo vnútri je zdobená zlatým 15 metrovým Buddhom.

Chrám Wat Suwan Khuha(Chrám Wat Suwan Khuha)

Okrem toho si v letovisku môžete zahrať golf a tenis, vychutnať pravú thajskú masáž, urobiť si túru k vysokohorským prameňom alebo vodopádom. Ak sa rozhodnete pre rekreáciu v Khao Lak najvhodnejšie je to od novembra do mája, kedy tu prevláda obdobie sucha s teplotami okolo 30 ° C. V júni už začína vyčíňať monzún a je tu upršané počasie.

Khao Lak destinacia(Destinácia Khao Lak je správnou voľbou)

Dovolenka v Khao Lak

Khao Lak

Post navigation


Khao Lak dovolenka