Krabi

Destinácia Krabi patrí medzi najkrajšie svetové miesta. Turisti tvrdia, že toľké množstvo atrakcií a zaujímavých prírodných úkazov nie je možné stihnúť vidieť ani za mesiac, nieto ešte za týždeň či dva dovolenky. Rozhodne však je z čoho vyberať. Okrem bielych pláží a čistej vody ponúka aj jedinečné krasové útvary, zvané mogoty.

Krabi Thajsko(Destinácia Krabi v Thajsku ponúka naozaj rozprávkové zážitky)

Ponúka množstvo príležitostí pre aktívnu, aj pre pasívnu dovolenku. Tí, ktorí si ideálnu dovolenku predstavujú na pláži ponúka toto miesto jedinečné biele pláže, z ktorých je nádherný panoramatický výhľad na more. Aktívnych, no i začínajúcich horolezcov poteší množstvo skál, určených práve na lezenie.

V meste a okolí žije okolo 25 tisíc obyvateľov. Nachádza sa v rovnomennej thajskej provincii a leží len pár kilometrov od zálivu Phangnga. Pláže v okolí Krabi sa preslávili nielen svojou krásou, ale aj vďaka slávnemu filmu Pláž, ktorý bol natáčaný na ostrove Koh Pee Pee. Počas sezóny tam denne zavítajú stovky turistov.

krabi exotika(Krásne exotické pláže naplnia každú dovolenku)

Množstvo turistov teší najmä sloboda, ktorú Thajsko ponúka. Je veľkou vzácnosťou stretnúť tu policajnú hliadku. Nekradne sa tu a ľudia si turistov veľmi vážia, predsa len je tu turizmus hlavným zdrojom obživy. Služby i ubytovanie sú tu relatívne lacné, z množstva hotelov si vyberie aj priemerne zarábajúci človek. Toto miesto láka aj turistov, ktorí radi cestujú na vlastnú päsť. Tieto miesta sa stále veľmi dynamicky rozvíjajú, rok od roka ponúkajú lepšie a lepšie služby.

trhovisko krabi thajsko(Trhovisko v meste Krabi je naozaj pestré)

Turistov o týchto miest láka nielen krásne prostredie, ale aj množstvo možností na výnimočné zážitky. V tejto destinácií je možné plaviť sa na kajaku pomedzi krásne mogoty, ktoré okrášľujú maľby našich predkov. Za návštevu tiež stojí národný park Phanom Benja s nádherným vodopádom Hua Toh. V blízkosti sa nachádza i Tiger Cave Temple, chrám na brale ku ktorému vedie 1238 strmých schodov. Odmenou za ich vyšliapanie je úžasný výhľad na celé pobrežie Krabi i okolité ostrovy.

Tiger Cave Temple(Budhistický Chrám Tiger Cave Temple)

Ak patríte medzi akčnejších ľudí so záľubou v horolezectve, za návštevu iste stojí Railay Beach. Táto pláž nie je prístupná po súši. Nevedie tu žiadna cesta, jedinou možnosťou je doprava loďou. Vďaka tomu si však zachováva priam panensky čistú prírodu nepoškodenú stavbou hotelových rezortov.

Pre menej náročných turistov sú tu i atrakcie, typické pre Thajsko. Je to napríklad prechádzka na slonoch, štvorkolky, rafting, hadia či krokodília show a množstvo ďalších lákadiel. Každý správny návštevník Thajska by mal vidieť aj Shell Fosil Beach – pláž skamenených mušlí. Táto pláž je unikátom stvoreným prírodou. Milióny sladkovodných ulitníkov uhynulo pred tisíckami rokov v priebehu prírodnej katastrofy a práve tu je možnosť, vidieť ich na vlastné oči.

Slony thajsko(Slony sú koloritom s ktorým sa na Krabi určite stretnete)

Zlacnené dovolenky v Krabi

Krabi

Post navigation


krabi thajsko