Koh Tao

Množstvo ľudí neobľubuje dovolenku v preplnených letoviskách. Často si ľudia volia destinácie, kde majú pokoj a v noci ich neruší hluk z okolitých barov. Jedna z pokojnejších destinácií je práve ostrov Koh tao. Po násilí, ktoré sa v roku 2014 odohralo hneď na niekoľkých večierkoch na plážach sa Thajsko rozhodlo napraviť obraz o svojich letoviskách. Vtedy zakázali všetky plážové párty a zo svojich destinácií spravili oázy pokoja.

koh tao(Koh Tao patrí medzi tie pokojnejšie destinácie)

Koh Tao patrí do provincie Surat Thani. Má rozlohu len 21 km² a len niečo cez tisíc obyvateľov. Domáci obyvatelia zarábajú najmä cestovným ruchom. Ostrov bol pomenovaný podľa množstva korytnačiek, ktoré tu sídlia.Tento ostrov sa nachádza v Thajskom zálive a miesta, ktoré ho obklopujú sú ako zo skutočnej rozprávky. Krásne pláže, ktoré obmýva tyrkysové more sú ako z letákov na ideálnu dovolenku. Príroda, ktorá sa tu nachádza je vhodná najmä na oddych a relax. Na ostrove je množstvo wellnes centier.

koh tao(Oáza pokoja ostrov Koh Tao)

Pre tých, ktorí by si chceli užiť o niečo aktívnejšiu dovolenku a obľubujú najmä potápanie, je táto destinácia viac ako vhodná. More je priezračné a žije v ňom množstvo farebných rýb. Ostrov je tiež domovom vzácnych druhov korytnačiek. Vďaka čistej vode majú potápači rozhľad až 10 metrov. Treba si však dávať pozor, pretože na ostrove platí zvláštny kódex, ktorý zhŕňa pravidlá, ktoré je nutné dodržiavať pri potápaní. Thajčania tak chránia vzácne koralové reliéfy, ukryté pod vodou. V minulosti sa v západných vodách ostrova nachádzali oba druhy veľrybích žralokov a aj vzácny Biely žralok. Ten sa však kvôli zvýšeniu teploty vody odsťahoval do chladnejších vôd.

Podmorsky svet Koh Tao(Podmorský svet ponúka krásne prírodné poklady)

Samozrejme, domáci ponúkajú možnosť požičania skútra, ak by turisti chceli ostrov preskúmať na vlastnú päsť. Pri jeho požičaní je však nutné založiť pas. Taktiež sa môžete vybrať na výlet loďou na okolité ostrovy. Je aj možnosť navštíviť pamätník, ktorý bol postavený po návšteve kráľa Ramyho V.

Ostrov koh tao(Romantické scenérie ostrova sú nezabudnuteľné)

Dovolenka v Koh Tao

Koh Tao

Post navigation


koh tao