Koh Chang

Koh Chang je druhým najväčším ostrovom Thajska. Často je označovaný aj ako ostrov slonov (Chang v preklade znamená slon). Samotný názov však nie je odvodený pre početnosť slonov na území, ale preto, že tvar ostrova pripomína kúpajúceho sa slona vo vode. Koh Chang je 30km dlhý a 20km široký. Vďaka svojím prírodným krásam a nádherným plážam bol vyhlásený za národnú prírodnú rezerváciu. Počet obyvateľov sa pohybuje okolo 5000.

Koh Chang ostrov(Dovolenka v Koh Chang láka nádhernými zálivmi)

Ostrov je rozčlenený na dve pobrežia:

  • Západné pobrežie – je plné pláží, obchodov, ubytovacích zariadení, reštaurácií a bohatého dovolenkového vyžitia. V tejto časti prebývajú najmä turisti, ktorí si vychutnávajú oddych a relax tohto nádherného a malebného prostredia.
  • Východné pobrežie – sú tu situovaní najmä miestni obyvatelia, úrady, nemocnice. Táto strana pobrežia je menej navštevovaná, no taktiež má čo ponúknuť svojím prípadným návštevníkom.

Ubytovanie a doprava na ostrove

Ubytovacie kapacity na ostrove sú naozaj rozmanité a ponúkajú široké možnosti ako bývať luxusne, prípadne lacnejšie, ale dobre. Najviac využívané sú najmä hotely a rezorty, ktoré sú orientované v blízkosti pláží. Mnoho turistov volí výber ubytovania a stravovania v hoteloch s nádherným výhľadom na šumiace pláže, palmy a vychádzajúce či zapadajúce slnko na pobreží.

Koh Chang plaz(Ubytovanie je možné doslova “na skok” od priezračnej vody)

Doprava po ostrove je možná len po jednej hlavnej ceste, nakoľko ďalšie dopravné spojenie ešte nie je dokončené. Prepravovať sa môžete napríklad miestnymi taxíkmi, ktoré tu nazývajú Songtheaws. Zohnať si taxík nie je žiadny problém. Neustále premávajú hore dole a po celý deň prepravujú mnohých turistov. Cena za cestu jednou osobou sa pohybuje okolo 30 – 50 thajských bathov. Ideálne však je, ak si cenu zjednáte ešte pred cestou.

Ďalšími možnosťami prepravy sú požičovne motoriek, skútrov a jeepov. Ceny za prenájom sa líšia v závislosti od druhu dopravného prostriedku.

Atrakcie ostrova

Vodopád Klong Plu – k vznešenému a a majestátnemu vodopádu sa najlepšie dostanete zo západnej strany ostrova, od pláže Klong Prao Beach. Od parkoviska je Klong Plu vzdialený len 800 m.Okrem tohto najznámejšieho vodopádu sú na ostrove i ďalšie menšie a väčšie vodopády: Klong Nonsi, Klong Nung, Kheeri Phet a iné.

klong prao vodopady(Destinácia Koh Chang je známa vodopádmi v okolí pláže Klong Prao)

Rybárska dedina Bang Bao – nachádza sa na juhozápade ostrova. Návštevníkov zaujme dlhé betónové mólo, ktoré sa tiahne až do zátoky. Po oboch stranách móla sú umiestnené malé domčeky, kde sú obchody so suvenírmi, potápačské centrá, reštaurácie. Na konci móla je fotogenický maják.

Pamätník národnej bitky – na ostrove nájdete aj pamiatku národnej bitky z roku 1941, ktorá je situovaná na juhovýchodnom konci.. Obohatená je o pamätné mramorové dosky s popisom priebehu bitky.

Mangrovníkové háje – vo východnej časti ostrova sa môžete kochať mangrovníkovými porastmi. Ide o unikátny prírodný úkaz mnohých druhov rastlín a živočíchov, ktoré žijú v brakických vodách. Typické sú spleťou koreňov, ktorými rastliny dýchajú.

Za návštevu určite stoja aj nádherné pláže na západe ostrova – Hat Sai Khao, Kai Mook Beach, Laem Chaichet, Klong Prao, Kai Bae.

Dovolenka na ostrove Koh Chang

Koh Chang

Post navigation


Koh Chang dovolenka s vyhladom na plaz