Pattaya

Pattaya patrí k najrušnejším a najnavštevovanejším destináciám v Thajsku. Leží 140 km od Bangkoku a je naozaj najväčším centrom plážových aktivít, má krásne luxusné hotely a dokáže uspokojiť aj náročnú klientelu.

Pattaya vecerna plaz( Večerná zátoka Pattaya )

História

Pred päťdesiatimi rokmi bola Pattaya len malou rybárskou osadou, od roku 1959 však prešla mnohými zmenami. Na konci päťdesiatych rokov túto oblasť navštívilo niekoľko amerických vojakov, ktorí sa tam neskôr radi vracali aj s rodinami.

O Pattayi sa začalo hovoriť ako o raji na zemi, ktorý je snom každého dovolenkára. Rozvoj tejto oblasti na seba nenechal dlho čakať a dnes sem vďaka krásnym plážam a výbornému vybaveniu zavíta niekoľko tisíc turistov ročne. V okolí je najmä krásna príroda, ktorú si domáci obyvatelia veľmi vážia.

Vodny park Pattaya Thajsko( Vodný park pri pláži Jomtien )

Výlety a atrakcie

Pláže Pattayi predeľujú tri prírodné skalné výbežky. Zo všetkých denne vyrážajú lode, ktoré vozia turistov na prehliadky koralových ostrovov nachádzajúcich sa neďaleko. Môžete sa tiež previesť na slonoch, zájsť si na romantickú vychádzku alebo vyskúšať vodné športy. V blízkosti pláže Jomtien sa nachádza aj známy vodný park, ktorý ponúka množstvo atrakcií.

Cieľom mnohých turistov je Khao Pattaya, kopec známy najmä pre nádhernú vyhliadku na celú oblasť. Na druhom vrchole kopca sa nachádza chrám Wat Phra Yai, ktorého pýchou je obrovský sediaci Budha a množstvo ďaľších menších sôch. K soche Budhu vedie niekoľko schodov, ktoré lemujú sošky bájnych hadov.

Schodisko k Budhovi na kopci( Schodisko k soche Budhu na Khao Pattaya )

Pattaya a nočný život

Pattaya je centrom nočnej zábavy a divokých večierkov obľúbených u západných turistov cestujúcich sem za zábavou. Ak sú cieľom Vášej návštevy nočné zážitky, rodiny s ďeťmi hľadajúce klasický dovolenkový odpočinok tu rozhodne nestretnete.

Nočný život v Pattaya( Pattaya ponúka aktívny nočný život )

Dovolenka Pattaya

Pattaya

Post navigation


Výhľad na Pattaya v Thajsku