Koh Samet

Koh Samet je menší ostrov Thajska. Má dĺžku 6km a šírku 2 km. Na mape ho ľahko spoznáte vďaka špecifickému tvaru písmena T. Svojou ideálnou polohou je ľahko dostupný z hlavného mesta Bangkoku – vzdialenosť je približne len 70 km. Koh Samet je prevažne hornatého charakteru, no turistom ponúka aj nádherné piesčité pláže, priezračné more, pokoj okolia a takmer žiadny ruch. Túto destináciu využívajú na oddych nie len turisti, ale aj miestni obyvatelia Thajska, ktorí tu radi trávia víkendy a sviatky.

Koh Samet mapa(Mapa ostrova Koh Samet)

Ubytovanie a doprava

Ostrov Koh Samet získal štatút národného morského chráneného územia. Z tohto dôvodu je na tomto území len malý počet ubytovacích zariadení a celá lokalita je menej obývaná turistami. Ak by ste však striktne chceli bývať na tomto ostrove, k dispozícii je 60 menších hotelov, ktoré vás radi privítajú vo svojich zariadeniach. Doprava po ostrove je realizovaná individuálnymi dopravnými prostriedkami, no v prípade potreby sa všade ľahko dostanete aj pešo, kedže ostrov nie je dlhý.

Samed Cabana Resort v destinácii Koh Samet(Samed Cabana Resort v destinácii Koh Samet)

Voľný čas a atrakcie

Očarujúce pláže nájdete hlavne na východe pobrežia. Typické sú tým, že sú kratšie a nie dlhšie ako 1km. Charakteristické pre tieto pláže je aj to, že majú tvar menších zálivov, ktoré sú obklopené romantickými skalami, našinec niečo podobné pozná z Chorvátska. Tu sú ale pláže pieskové a nie kamenné.

Koh Samet plaz(Pláže na ostrove Koh Samet sú povestné svojou krásou)

Pláž Sai Kaew – pláž patrí k najkrajším a turistami najvyhľadávanejším. Svojím vzhľadom, bielym pieskom, príjemnou teplotou vody a palmami vie oslniť nie jedného turistu. V blízkosti sa nachádzajú menšie hotely, reštaurácie i ubytovacie zariadenia. Za návštevu určite stoja aj ďalšie pláže ako Ao Phai, Ao Cho, Ao Wongduan či Ao Kiew Beach.

Pláž Sai Kaew(Známa pláž Pláž Sai Kaew)

Chrám Wat Koh Sameh – je jediný chrám, ktorý možno na tomto ostrove obdivovať.

Chram Wat Koh Sameh(Chrám Wat Koh Sameh)

Morská panna – na skalách pri pobreží sú umiestnené sochy morskej panny a princa Aphaia Maniho, ktorí sú hrdinami drámy thajského spisovateľa Sunthorna Phu. Ten preslávil tento ostrov, práve tak, že dej jeho básne sa odohrával práve pri Koh Samet. Ak obľubujete skôr aktívnejší oddych, vyskúšať môžete windsurfing, vydať sa na okružnú plavbu okolo ostrova, alebo ísť na celodenný výlet na neďaleké ostrovy, kde sa budete šnorchlovať či potápať sa.

Dovolenka na ostrove Koh Samet

Koh Samet

Post navigation


Koh Samet plaz