Koh Lanta

Koh Lanta je podmaňujúce súostrovie asi 50 menších ostrovov Thajska, nachádzajúce sa v andamánskom mori. Obklopené je niekoľko kilometrov dlhými plážami. Táto oblasť je skôr pokojnejšou destináciou, bez veľkého ruchu a s menším počtom turistov. Žije tu asi 10 000 obyvateľov, prevažne moslimského vierovyznania. Najvhodnejšou časťou pre turistické spoznávanie je sever a západ krajiny.

Plaz Koh Lanta s majakom(Mu Koh Lanta patrí medzi najkrajšie národné parky v Thajsku)

Doprava a ubytovanie

Ubytovacie kapacity súostrovia ponúkajú okolo 100 hotelov a rezortov, ktoré sú pripravené zabezpečiť čo najlepšie služby pre turistov. Doprava po ostrove je možná taxíkmi, člnmi na iné ostrovčeky, prípadne individuálna doprava motorkami a skútrami. Pri individuálnej doprave si treba dať pozor na to, že smer jazdy je tu v ľavo, nie v pravo ako v európskych krajinách.

Čo musíte vidieť v Koh Lanta

Mu Ko Lanta – nádherný morský národný park, ktorého súčasťou je aj niekoľko (asi 15) menších ostrovov. Založený bol v roku 1990. Ak chcete navštíviť tento park, je nutné si vopred zakúpiť vstupenku, ale aj lodný lístok. Vstupenky a ďalšie informácie poskytujú takmer všetky hotely v oblasti.

Ban Ko Lanta – kedysi táto lokalita slúžila ako zastávka veľkých zaoceánskych lodí. V súčasnosti už tomu tak nie je. Určite tu však navštívte Dom kočovníkov, kde si môžete nakúpiť suveníry, či iné ručne robené pamätné predmety.

Ao Mai Pai – dedinka, v ktorej sa nachádza vodopád s rovnakým názvom Ao Mai Pa. Turisti sem veľmi radi chodia, pretože tu nachádzajú dostatok súkromia, harmónie a pokoja na oddych či načerpanie síl.

Tham Khao Maikaeo – veľkolepé zoskúpenie niekoľkých vápencových jaskýň s neodolateľnými prírodnými úkazmi. Súčasťou komplexu je aj podzemné jazierko, ktoré je situované v džungli.

Koh Lanta jazda na slonovi(Jazda na slonovi patrí medzi najvyhľadávanejšie zážitky ktoré si môžete priniesť z dovolenky v Thajsku)

Jazda na slonovi – asi najväčšou atrakciou je jazda na slonovi, ktorú si nenechá újsť takmer žiadny turista. Ak vám krátka jazda nestačí a ste za dobrodružnejší adrenalín, k dispozícii sú aj celodenné trekking výlety do džungle.

Plavba na ostrov Ko Rok – ideálne miesto na šnorchlovanie. Plavby na tento ostrov sa realizujú v pravidelných intervaloch, preto sa stačí iba prihlásiť a loď vás dovezie priamo na miesto.

Koh lanta vecerna atmosfera(Večernú atmosféru dotvára množstvo obchodíkov a barov)

Samozrejmosťou každej dovolenky je kúpanie v mori a opaľovanie na pláži. Aj ostrov Koh Lanta má niekoľko pláži. Najnavštevovanejšia je Klong Dao Beach. Nachádza sa na severnej strane ostrova a je dlhá približne 3 km. V jej tesnej blízkosti je situovaných najviac reštaurácii a ubytovacích zariadení. Ďalšie pláže, ktoré môžete navštíviť sú napríklad Long Beach, Klong Nin Beach a iné.

Dovolenka Koh Lanta

Koh Lanta

Post navigation


Koh lanta zaliv s lodkou