Koh Samui

Koh Samui je 3 najväčším ostrovom Thajska a známy je aj pod pojmom ostrov lásky. Od hlavného mesta je vzdialený 900 km, počet obyvateľov sa pohybuje okolo 50 000. Koh Samui je považovaný za jeden z najkrásnejších a najromantickejších ostrovov Thajska. Pýši sa nádhernými bielymi piesčitými plážami so smaragdovo priezračnou vodou, zafarbenou jemne do modra. Okolie nádherne dotvárajú palmy a zelené kopce. Tento “raj na zemi” ročne navštívi okolo 1,5 milióna turistov, ktorí si tu užívajú exotiku, pokoj a scenériu okolia.

mapa Koh Samui(Mapa ostrova Koh Samui)

Ubytovanie a doprava

Ubytovacie kapacity sú dostatočne bohaté. Na ostrove je okolo 300 hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú príjemne ubytovanie s prvotriednymi službami. Celková infraštruktúra oblasti je na veľmi vysokej úrovni. Doprava po ostrove je možná autobusmi, taxíkmi, dodávkami na prepravu ľudí, prípadne individuálnou prepravou skútrami a motorkami. Ceny za prenájom dopravných prostriedkov sú veľmi nízke a ľahko dostupné pre každého turistu.

Poppies Samui Hotel(Poppies Samui Hotel na ostrove)

Výlety a atrakcie

Pláže Chaweng a Lamai – sú najatraktívnejšie a najrušnejšie pláže celého ostrova. Vyhľadávané sú najmä rodinami s deťmi. Okrem čistého bieleho piesku a priezračnej vody vám budú k dispozícii reštaurácie, bary, obchody, supermarkety, či iné príležitosti k zábave a nočnému životu.

pláž chaweng(Pláž chaweng)

Big Buddha – v severnej časti Koh Samai vás očarí Chrám veľkého Budhu. Postavený bol v roku 1972. Má podobu sochy sediaceho Budhu, ktorý dosahuje výšku až 15 m. Na jej vrchole sa môžete kochať pohľadmi na celé okolie.

Veľký budha Koh Samui(Veľký budha Koh Samui)

Vodopád Namuang – ide až o dva vodopády, ktorých výstup stojí za to. Pri prvom vodopáde si užijete zábavný park s krokodílmi, slonmi, hadmi a opičou show. Okrem toho sa môžete vo vodopáde príjemne ochladiť a vykúpať. Druhý vodopád je na zdolanie o niečo náročnejší, ale jeho prekonanie bude odmenou svojím návštevníkom.

vodopady koh samui(Vodopád Namuang)

Kamenné útvary Hin-Ta a Hin-Yai – falické kamenné útvary so zvláštnym tvarom sú zastávkou mnohých turistov. Nesú prezývku dedko a babka a svojím netypickým výzorom vedia prekvapiť.

Wat Plai Leam – chrámový komplex budhistických a čínskych prvkov. Dominantou stavieb na umelých ostrovoch priestrannej vodnej plochy je napríklad veľká bohyňa zľutovania Guanyin, ktorá má až 18 rúk. Zaujímavý je aj veľký sediaci čínsky Budha.

Zátoky Mango Bay a Japanese Garden ponúkajú šnorchlovačku a potápačské kurzy. Ak chcete pohodu a relax tela, vyskúšajte thajské masáže od profesionálnych masérov.

Zátoky Mango Bay (Zátoka Mango Bay)

Dovolenka v Koh Samui

Koh Samui

Post navigation


koh_samui