Bangkok

Bangkok je hlavným mestom Thajska a svojou veľkoleposťou sa zaraďuje medzi najväčšie mestá tejto krajiny. Počet obyvateľov dosahuje úctyhodných 10 miliónov. Hlavnou menou je Thajský baht. Samotný názov Bangkok nesie aj názov Krung Thep, čiže „Mesto anjelov“ a rozprestiera sa na rieke . Oblasť je turisticky vyhľadávanou destináciou, ktorá umožňuje skutočne príjemné strávenie dovolenky a voľného času.

Bangkok Thajsko(Bangkok je mesto zábavy a kontrastov)

Okrem exotiky a nádherne priezračného mora môžete spoznávať východnú kultúru, bohatú historickú architektúru, princípy budhistického náboženstva, absolvovať horské túry, ale aj obdivovať krásu neobývaných ostrovov na juhu krajiny. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Bangkoku je potrebné si pred tým zabezpečiť víza do krajiny.

Ubytovanie

Nakoľko je Bangkok veľkou a turistickou destináciou, ubytovacie možnosti sú dostatočne bohaté pre náročného i menej náročného turistu. K dispozícii sú najluxusnejšie hotely, ale i ubytovanie v penziónoch či hoteloch v štandardných prístupných cenách. Lacnejšie ubytovanie nehľadajte v centre, ale skôr na jeho okrajových častiach.

Rembrandt Hotel Bangkok(Rembrandt Hotel Bangkok)

Doprava

Možnosti prepravy sú síce pestré, no dosť komplikované, najmä kvôli častým zápcham v meste. Ak sa chcete vyhnúť zdĺhavému čakaniu v dopravných prostriedkoch odporúčame využiť prepravu loďkami, vlakom či metrom.

Cestovanie Bangkok(Bangkok ponúka rôzne spôsoby dopravy)

Jedlo v Bangkoku

Možnosti na to, kde sa môžete v Bangkoku dobre najesť je viac než dosť. Nemusíte nikam ďaleko chodiť a takmer na každom kroku nájdete stánky s jedlom, reštaurácie či thajské verzie fastfoodu. V ponuke sú najmä jedlá typické pre Thajsko. Hlavnou potravinou je hlavne ryža, ale aj zelenina, kuracie mäso, ryby a dary mora. Typická je pikantná chuť, kde sa do jedál pridáva čili a kari korenie. Okrem tradičnej kuchyne si môžete pochutnať aj na čínskych, indických či japonských jedlách.

Bangkok jedlo(Nespočetné množstvo farieb a chutí charakterizuje thajskú kuchyňu)

Atrakcie a pamiatky, ktoré stojí za to vidieť

Už samotné Staré mesto Bangkoku skrýva v sebe viac ako 100 najväčších thajských pamiatok. Každý turista by mal určite navštíviť areál Grand Palace, ktorý ponúka k obdivu veľkolepé historické stavby. V súčasnosti sa využívajú na rôzne ceremoniálne akcie a vyznačujú sa nevšednou pompéznosťou.

bangkok grand palate (Bangkok Grand Palace)

Pozrieť by ste si mali aj Wat Traimit takzvaný chrám zlatého Budhu, kde je k obdivu najväčšia socha zlatého Budhu na svete. Má 5,5 tony a výšku 3 m. Ak ste skôr milovníkom prírody ako architektúry, navštívte Pasteurov inštitút. Vyrába sa v ňom hadie sérum, uvidíte krokodíliu farmu, vodný park Siam alebo Safari World. Wat Benchamabophit ponúka zbierku 53 obrázkov Budhu. Baiyoke Sky Tower je najväčšia budova v Thajsku, ktorá má 88 poschodí a vysoká je 309 metrov. Nádherný výhľad si môžete vychutnať na výhliadkovej plošine tejto stavby, ktorá je na 84 poschodí.

Bangkok je veľmi bohatý aj na múzea a galérie. Známe sú napríklad Múzeum starého oblečenia, starožitných bábok, kráľovské múzeá lodí a bielych slonov. Veľmi obľúbené je Thajské národné múzeum, kde spoznáte thajské národné umenie. Nachádza sa tu i najcennejší obraz Budhu. V Bangkoku si nájde možnosti na spoznávanie krajiny a oddych naozaj každý turista.

Wat Traimit Bangkok(Zlatá socha Budhu v chráme Wat Traimit)

Nočný život

Ak ste zvedavý na to ako v Bangkoku funguje nočný život, určite vás prekvapí fakt, že putiky a iné zábavné strediská sú otvorené len do 1 až 2 hodiny ráno. Samotný štýl nočného vyžitia sa takmer nelíši od toho nášho. Typické sú zábavy v kluboch, baroch či koktejl baroch na strechách z “life” didžejmi. Naraziť môžete aj na raziu policajtov, ktorí okrem kontroly dokladov môžu zisťovať aj prítomnosť drog u zákazníkov. Ak máte menej ako 21 rokov konzumácia alkoholu je zakázaná. Veľmi obľúbená a preslávená najmä u mužskej populácie je návšteva sex barov so živou sex show. Najznámejšia je štvrť okolo Thanon Silom

Nočný Bangkok(Nočný  Bangkok)

Dovolenka v Bankgkoku

Bangkok

Post navigation


Bangkok chram