Hua Hin

Hua Hin je exotická malebná oblasť nachádzajúca sa na území Thajska. Má 85 tisíc obyvateľov. Od Bangkoku je vzdialená 200 km. Mesto je známe najmä vďaka prekrásnym plážam, ktoré sa rozprestierajú v blízkom okolí. K obdivu je tu však aj krásna príroda, jaskyne či chutne dopestované ovocie ako ananásy a kokosové orechy. Ak si chcete oddýchnuť od každodenného ruchu veľkomiest, táto lokalita je na to priam stvorená.

Hua Hin Thajsko(Panorama Hua Hin)

Doprava

Vďaka malej veľkosti Hua Hin sa pomerne všade dostanete pešo. V prípade potreby sa však viete odviesť po meste i taxíkom či inými ponúkanými dopravnými prostriedkami. Ak sa chcete do provincie prepraviť z hlavného mesta, ideálne je použiť auto cesta trvá len 2 a pol hodiny. Využiť môžete i vlak, ktorý má zastávku priamo v Hua Hin, no cestovanie sa predĺži na niekoľko hodín.

hua hin doprava(Cestovanie v Hua Hin je zážitkom)

Atrakcie

Khao Takiab (vrch opíc) leží asi 4 km od mesta. Preslávený je viacerými budhistickými chrámami. Okrem toho si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu či obdivovať východ slnka.3 kilometre od centra mesta nájdete Sloní kemp. Po príchode vás zamestnanci predstavia slonom, ktoré môžete nakŕmiť banánmi. Na ich chrbte vám umožnia zaujímavý výlet po okolí. Jedenásť poschodový vodopád Namtok Pa La-u je situovaný 60 km západne od mesta.

Khao Takiab alebo Vrch opíc(Khao Takiab alebo Vrch opíc)

Nachádza sa vo večne zelenom lese. Atmosféru dolaďujú poletujúce motýle a vtáky. Každý rok v júni sa na miestnej pláži usporadúva jazzový festival. Navštevujú ho špičkoví hudobníci z celého sveta. V decembri sa usporadúva prehliadka starých vozidiel. Autá vychádzajú z Bangkoku a svoju jazdu zakončia v Hua Hin. Vyskúšať môžete aj tradičné thajské masáže, kurzy varenia thasjkých špecialít, hrať golf alebo byť naživo účastníkom zápasov v thajskom boxe. Obľúbená je cesta do národného parku Sam Roi Yot, kde môžete kŕmiť opice alebo si zaplávať v kryštálovo čistej vode.

Jedlo a ubytovanie

Aj v tomto meste je mnoho ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú nocľah pre ľudí, ktorí obľubujú luxus, ale aj pre tých, ktorým stačí štandard v penziónoch. Ak sa vám ohlási hladný žalúdok určite by ste mali navštíviť nočné trhy, ktoré svoje stánky otvárajú okolo 18. hodiny. Preslávené sú 3 trhy a svojimi gurmánskymi pochutinami lákajú mnohých turistov. Nájdete tu najčerstvejšiu zeleninu, ryby, polievky, grilované mäsá a iné špeciality thajskej kuchyne. Okrem výborného jedla si môžete kúpiť aj suveníry či miestne ručné výrobky.

Trhy Hua Hin(Nočné trhy v Hua Hin)

Nočný život

Hua Hin ponúka príjemnú zábavu v baroch, kluboch a kaviarňach, kde sa príjemne osviežite vychladeným pivom či koktejlom. Oproti hlavnému mestu je však nočný život oveľa pokojnejší a konzervatívnejši. Väčšina barov ma k dispozícii možnosť sledovať televíziu či zahrať si šípky a biliard. Veľmi populárna je živá hudba, ktorej tóny znejú až do skorého rána. V prípade, že by ste chceli zažiť viacej zábavy môžete si zájsť na predstavenie tradičného thajského tanca a hudby. Okrem toho sú turistami navštevované aj transvesty show s tanečným a hereckým doprovodom.

hua hin nocny zivot(Nočný život v Hua Hin)

Dovolenka v Hua Hin

Hua Hin

Post navigation


Vyhliadka na hua hin