Phuket

Ostrov Phuket je jedným z najpopulárnejších miest v Thajsku. Je to dokonalé miesto pre relaxáciu, ale aj pre milovníkov potápania. Ostrov je plný pláží, ale aj mnohých klubov a barov, kde môžete zažiť krásu nočného života. Toto miesto je skutočne skvelým cieľom pre akčných dovolenkárov, ale aj pre milovníkov oddychu.

phuket dovolenka(Ostrov Phuket prekvapí krásnou prírodou nejedného návštevníka)

Pláže na ostrove Phuket sa právom radia k najkrajším na svete. Sú pokryté bielym pieskom a na mnohých z nich sú odstavené malé drevené loďky, ktoré slúžia ako dopravné prostriedky po ostrove, ale zároveň dodávajú miestu tú správnu atmosféru dovolenkového raja. Mnoho pláží na ostrove už turisti objavili, no napriek tomu je tu i niekoľko takých, ktoré sú skutočnými malými kúskami raja. Nenavštevuje ich totiž veľké množstvo návštevníkov a tak si tu môžete vychutnať romantické prechádzky pri západe slnka alebo si len osamote prečistiť hlavu a vychutnať si výhľad na šumiaci oceán. Jednou z nich je napríklad Laem Singh Beach, ktorá je známa najmä vďaka zeleným palmám nakláňajúcim sa vo vetre. Návštevníci tak majú pocit skutočného tropického raja na zemi.

pláž ostrov phuket(Pláže ostrova sú hlavnou devízou ktorá priťahuje turistov z celého sveta)

Skryté krásy Thajska

Rovnako aj Kamala Beach zostala nepoškodená turistickým ruchom. Pôvodne malá rybárska dedinka je dnes miestom nenarušeným ľudskou rukou. Táto pláž je jednou z miest, kde nájdete biely piesok. Tiahne sa 2 km po pláži a je ako stvorená na oddych. Zátoka Phang Nga je jedným z najkrajších miest celého ostrova. Nachádza sa pri nej aj malý ostrovček, kde sa natáčal film Muž so zlatou zbraňou. Najlepším spôsobom ako preskúmať túto zátoku je plavba loďou, ktorá vás dostane na miesta, kde sa budete cítiť ako v inom svete.

Zátoka Phang Nga(Zátoka Phang Nga patrí medzi najkrajšie miesta v celom Thajsku)

Nezabudnuteľné zážitky

Loď je najobľúbenejším dopravným prostriedkom pre návštevníkov ostrova. Môžete si vybrať z väčších výletných lodí, ale aj z menších drevených, ktoré vás dostanú na čarovné miesta. Turisti s obľubou využívajú aj kajaky, ktorými sa môžete plaviť okolo skalísk a dostať sa na ťažšie prístupné miesta. Populárne sú tiež i viacdňové výlety džungľou na slonoch, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Thajska. Ide o skutočne nezabudnuteľný zážitok. Tieto dlhšie výlety sú často spojené s plavbou na kajakoch či loďkách.

phuket lodka(Lode sú nie len prostriedkom k doprave ale aj výborný spôsob spoznávania ostrova)

Príroda však nie je jediným pozitívom ostrova. Za návštevu určite stojí i malá dedinka Koh Panyee, ktorá bola vybudovaná len nedávno. Okrem toho, že je veľmi farebná a plná milých ľudí je jej zaujímavosťou fakt, že prakticky pláva na vode. Celá dedina je totiž postavená na pilieroch, len jej malá časť stojí na vápencovom útvare vytŕčajúcom z vody.

Koh Panyee Thajsko(Dedinka na vode – Koh Panyee)

Z celej južnej časti ostrova môžete vidieť obrovskú sochu Budhu, ktorá sa týči vysoko na kopci. Toto miesto sa nazýva šťastným nielen pre očarujúci výhľad, ktorý vás čaká pri výstupe k soche, ale aj preto, že v jej blízkosti sa za symbolickú cenu predávajú rôzne amulety a pamiatkové predmety. Zaujímavosťou tejto sochy je aj fakt, že bola takmer celá jej stavba financovaná z darov.

buddha ostrov phuket(Socha Budhu viditeľná z veľkej časti ostrova pôsobí čarovne)

Vďaka mnohým kopcom, ktoré tvoria povrch ostrova si môžete vychutnať aj nádherný výhľad. Zrejme najkrajším je výhľad z vrchu kopca Kata, odkiaľ počas jasného dňa uvidíte i niekoľko vzdialenejších ostrovov. Najjužnejší bod ostrova je zároveň aj miestom, odkiaľ možno vidieť ten najkrajší západ slnka. Denne naň čakajú stovky turistov. Slnko je v týchto miestach totiž tak veľké a jasné, že vyzerá, akoby sa v mori skutočne topilo. Priehľadný oceán obklopujúci ostrov sa môže hrdiť čistotou, ktoré môžu niektoré moria len závidieť. Je teda ako stvorený na potápanie. Ani amatéri sa však nemusia báť, na ostrove sa nachádzajú desiatky potápačských škôl.

phuket dovolenka pláž(Príroda, more, kultúra a oddych. To je ostrovná destinácia Phuket)

Okrem krásnej prírody a mnohých príležitostí na rôzne aktivity z tohto ostrova srší aj tradičná thajská kultúra. Wat Chalong je jedným z najkrajších budhistických chrámov vôbec. Je charakteristický svojou ozdobnosťou. Oproti iným chrámom nie je poznačený časom a je naozaj veľmi zachovalý. Chrámje dodnes využívaný mníchmi a tak je jeho návšteva skutočne autentickým zážitkom. Jeho spirituálnu atmosféru občas narušia výbuchy petárd z konštrukcie podobnej tehlovej peci. Nemusíte sa ľakať, ide o budhistický rituál symbolizujúci vďaku za splnené prianie.

(Fantastický zážitok plný atmosféry zažijú turisti v chráme Wat Chalong)

Na svoje si prídu aj milovníci nočného života. Okrem rôznych barov a diskoték na plážach je vyhľadávaným miestom zábavy Bangla Road v Patongu. So západom slnka sa táto ulica zobúdza. Nájdete na nej množstvo barov a diskoték od výmyslu sveta. najväčšia párty sa tu však odohráva priamo na ulici. Môžete si tu zahrať rôzne hry, vypočuť hudbu či dokonca zatancovať. Phuket je naozaj ostrovom ako stvoreným na dlhší pobyt. Poskytuje mnoho aktivít, ale aj krásnych miest na relax. Každoročne sem mieri viac a viac turistov, ktorí túžia zažiť nezabudnuteľný pocit z dokonalej dovolenky.

Aktualizované: 15.01.2023

Dovolenka v destinácii Phuket

Phuket

Post navigation


phang